Žiemos sodai

Žiemos sodas – tai erdvė daugiausiai skirta poilsiui. Tačiau derinant įvairius sprendimus šie statiniai ar statinių dalys gali tapti ir išskirtinėmis komercinėmis patalpomis ar panaudota kitiems panašaus pobūdžio tikslams. Jau kelis šimtmečius žiemos soduose daugiausia auginami augalai, kuriems reikalingos išskirtinės klimato sąlygos.                      

Technine prasme šie statiniai yra sudėtingi. Juose dėl įvairių poreikių gali būti derinamos tiek projektavimo, gamybos, montavimo detalės, tiek ir elektros bei santechnikos detalės. Gamybai daugiausia naudojamos aliuminio konstrukcijos. Tam tikrais atvejais gali būti derinamos plieno - plastiko ir aliuminio konstrukcijos. Stiklinimas parenkamas atsižvelgiant į šviesos poreikį. Gali būti standartinis šilumą sulaikantis stiklo paketas, tačiau racionalesnis variantas naudoti stiklo paketus su saulės kontrole. Tokiu atveju patalpos smarkiai neįkaista ir vėsinimo sąnaudos būna mažesnės. Žiemos sodo pilnam funkcionalumui būtina suplanuoti ir numatyti vietas, kur stovės šildymo/kondicionavimo įranga, vėdinimo vietos, pertvaros (jei jos numatomos), apšvietimo taškai, drėkinimo taškai ir net baldų išdėstymas. Iš anksto tai numačius išvengiama papildomų neplanuotų išlaidų. Su šių dienų technologijomis galima funkcionaliai integruoti į sodus ne tik varstomus langus ar duris, bet ir nustumiamas ar sulankstomas sistemas.                      

Turima žiemos sodo idėja – tai lyg žingsnis link vasariškos žiemos.

Pagrindiniai parametrai:Stiklinimas: naudojami stiklo paketai su dviem arba trim stiklais, kurie pagal funkcijas būna sulaikantys šilumą, kontroliuojantys saulės intensyvumą ir garso pralaidumą, nerasojantys, savaime nusivalantys, raštuoti bei saugūs.Konstruktyvas: aliuminio profiliai, tam tikrais atvejais plastiko-plieno ir aliuminio profiliai.Varstymas: langai - varstomi ir atverčiami, stoglangiai - atverčiami, durys – varstomos, taip pat gali būti naudojami nustumiami ar sulankstomi elementai.Šiluma: parametras labiausiai priklausantis nuo stiklinimo ir stiklo kiekio konstrukcijoje. Konstrukcijos šilumos laidumo koeficientas kinta U=1÷2W/m2K.Saugumas: priklauso nuo tinkamo sistemos, profilių ir stiklinimo parinkimo. Visi šie rodikliai dirba kaip atsvara vėjui, konstrukcijos svoriui, krituliams ir jų svoriui.